Alles draait om jou. Nieuwe positionering Vista Hypotheken

Sinds de oprichting in 2018 is Vista Hypotheken doorgegroeid van vooruitstrevende startup tot volwassen scale-up. Daarbij past ook een nieuwe positionering. CEO Merlyn van den Berg en commercieel directeur Koen Ooms vertellen meer over het frisse gezicht van het hypotheeklabel. 

Vista Hypotheken presenteerde zich zeven jaar geleden als nieuwkomer op de hypotheekmarkt met de slogan ‘Een andere kijk op hypotheken’. Via een extra focus op duurzaamheid en jonge stadse kopers zette de startup – onderdeel van moederbedrijf Rabobank – zich neer als de speler die het nét even anders deed dan concurrenten. Dat werd onderstreept doordat het woord ‘Hypotheken’ in het beeldmerk ondersteboven stond. 

Die knipoog in het beeldmerk is in de nieuwe positionering overeind gebleven. ‘Het past namelijk ook heel goed bij onze nieuwe slogan ‘Alles draait om jou’, reageert Merlyn van den Berg enthousiast. Koen Ooms: ‘Gelukkig – want daar kregen we de afgelopen jaren veel leuke reacties op. Dat omgekeerde woord droeg bij aan onze zichtbaarheid.’ 

Groeien door zichtbaarheid 

Uit recent onderzoek van Blauw research bleek desondanks dat de bekendheid van Vista Hypotheken onder adviseurs beter kon. ‘Een deel van de intermediairs kent ons nog onvoldoende. Met name onder de kleine kantoren kan onze naamsbekendheid omhoog. Door ook bij hen meer zichtbaar te worden, verwachten we dat we de komende jaren nog verder te kunnen groeien,’ vertelt Koen Ooms. 

‘We hebben namelijk als Vista een stevige groeistrategie’, vult Merlyn van den Berg aan. Onlangs behaalden we de bijzondere mijlpaal van 10 miljard euro aan uitstaande hypotheken. En de komende jaren willen we de huidige positieve flow verder vasthouden én uitbreiden. Onze nieuwe positionering en daaraan gekoppelde zichtbaarheid moet daaraan een belangrijke bijdrage leveren.’ 

Verhaal van binnenuit 

Voor de nieuwe positionering voerde Vista eerst gesprekken met de eigen medewerkers. Merlyn van den Berg: ‘Zij zijn uiteindelijk de bron van alles, de belangrijkste ambassadeurs van Vista Hypotheken. We willen dat zij zich in de nieuwe positionering herkennen en er volledig achter kunnen staan. Daardoor is een verhaal ontstaan dat écht van binnenuit komt. Dit is Vista, geen slim en glad marketingverhaal!’ 

De nieuwe positionering ‘Alles draait om jou’ is vervolgens uitgewerkt met creatieve bureaus. Via een campagne, die wordt ondersteund door onder andere video, advertising op socials én inhoudelijke interviews, zal Vista Hypotheken het nieuwe gezicht presenteren aan de buitenwereld. ‘Adviseurs en klanten gaan ons veel meer zien’, voorspelt Koen Ooms. 

Persoonlijke service en Vista-vibe 

Voor intermediairs die al met Vista werken zal de nieuwe positionering een bron van herkenning zijn, verwacht hij. ‘Toen we eerder dit jaar de Gouden Lotus van InFinance wonnen, waarbij adviseurs stemmen op de prestaties van hypotheekverstrekkers, werd het persoonlijke contact met Vista veel genoemd. Met ‘Alles draait om jou’ spelen we daarop in. Intermediairs die ons nog niet kennen, zullen onze persoonlijke service en speciale Vista-vibe ervaren.’ 

Met de aanscherping van het merk laat Vista Hypotheken ook zien dat de organisatie in een nieuwe fase is beland. Merlyn van den Berg: ’In de afgelopen zeven jaar verschoof bijvoorbeeld de focus van duurzaamheid naar digitalisering. Zo maken we via de inzet van brondata het aanvraagproces efficiënter. Dat koppelen we aan een goed gestandaardiseerd product tegen een scherpe rente en aantrekkelijke voorwaarden. De nieuwe positionering past naadloos bij de volwassen en klantgerichte organisatie Vista Hypotheken.’ 

Ontdek meer verhalen

Nieuws

Beste Hypotheekverstrekker Middelgroot 2025

Vista Hypotheken wint Gouden Lotus  award voor Beste Geldverstrekker Middelgroot

We did it! De Gouden Lotus voor beste geldverstrekker middelgroot is in the pocket!Heel veel dank aan alle intermediairs die op ons hebben gestemd, onze waardering is groot.

Lees meer
Blog

Labelstappen maken, loont!

Hoger energielabel levert geld op

Met een energielabel kan je in één oogopslag zien of een woning zuinig of onzuinig is. Dat wordt steeds belangrijker, want een keuze voor een zuinige woning betekent niet alleen een lagere energierekening maar ook meer wooncomfort en minder CO2-uitstoot. Het energielabel gaat van A+++ (groen, heel zuinig) tot en met G (rood, heel onzuinig). Zo zie je als koper meteen hoe duurzaam een huis is in vergelijking met andere huizen. Hoe hoger het energielabel van jouw woning is, hoe energiezuiniger en hoe meer je woning waard is. En als je in de toekomst je huis weer verkoopt, gaat dat met energielabel A of B een stuk sneller. Een energiezuinig huis is goed geïsoleerd, heeft isolerende beglazing, wordt energiezuinig verwarmd en wekt bij voorkeur zelf stroom op met zonnepanelen.

Lees meer
ceo Nieuws

Merlyn van den Berg nieuwe CEO Vista

Merlyn van den Berg (40) is per 1 september 2022 benoemd tot de nieuwe CEO van Vista Hypotheken. Ze volgt daarmee Floor van Workum op die sinds 1 juni werkzaam is bij Unigarant. Merlyn is een bekend gezicht in de hypotheeksector. Ze komt over van HDN (Hypotheken Data Netwerk) waar ze ruim 3 jaar de rol van directeur/bestuurder vervulde. Daarvoor was ze werkzaam bij a.s.r. als Fondsmanager, Transitiemanager en was ze verantwoordelijk voor Product- en accountmanagement. 

Lees meer